Makijaż

MAKIJAŻ DZIENNY

Makijaż dzienny powinien być subtelny, stonowany i przede wszystkim naturalny. Dobór kolorów to sprawa indywidualna, ale kroki do jego wykonania pozostają zawsze te same. To na jaki kolor malujemy, zależy od  karnacji, oprawy oczu, koloru włosów, a często także od pory roku. Ciepłą wiosną i latem wybieramy kolory pastelowe i delikatne, zimą malujemy się mocniej i używamy bardziej wyrazistych barw. Kolory z gamy pasteli, w zależności od ich tonacji będą ładnie wyglądały na każdym odcieniu skóry. Ocieplą ją słoneczną opalenizną i nadadzą cerze świeży, młodzieńczy wygląd.

MAKIJAŻ WIECZOROWY

Makijaż wieczorowy to dla wielu z nas jest dopełnieniem stroju, kiedy wybieramy się na specjalne wyjście. Jest mocniejszy od makijażu dziennego, dla którego typowe są stonowane, pastelowe kolory. Kiedy malujemy się na wieczór, możemy pozwolić sobie nie tylko na mocniejsze zaznaczenie naszej urody, ale także na bardziej intensywne barwy. Oko może zostać podkreślone na granatowo, czy grafitowo , a usta mogą być w wyrazistej czerwieni. Makijaż wieczorowy jest także bardziej świetlisty niż dzienny, możemy użyć do niego podkładów rozświetlających a także specjalnych pudrów zawierających drobinki odbijające światło oraz brokat. Przy tego typie makijażu obowiązuje zasada, że mocno podkreślamy tylko wybraną część: bądź akcentujemy oczy, np w stylu smooky eyes i wtedy usta pozostają naturalne, bądź mocno zaznaczamy wargi, pozostawiając delikatnie podkreślone oczy. Należy pamiętać także o tym, że makijaż wieczorowy powinien być dobrany do naszego stroju.

MAKIJAŻ ŚLUBNY

Dzień ślubu jest absolutnie wyjątkowy. Tego dnia wszystko musi być perfekcyjne, również makijaż. Nie tylko panna młoda, ale i pan młody mogą zdecydować się na pomoc wizażysty. Makijaż ślubny powinien być wykonany technikami gwarantującymi jego dobry wygląd o każdej porze dnia i nocy – zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym, powinien także dobrze się prezentować w obiektywie aparatu fotograficznego. Makijaż panny młodej powinien być delikatny, ale przede wszystkim musi on odpowiadać pragnieniom samej panny młodej, która ma zapewne swoje wyobrażenia oraz gusta, co powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w ten szczególny dzień. Makijaż powinien wyglądać świeżo i być niezwykle trwały, a kolory mogą nawiązywać do użytych dodatków. Makijaż oczu powinien im dodawać należytego blasku, zapewniać spojrzenie, które będzie romantyczne i kuszące. Usta muszą być soczyste i świeże, lekko wilgotne, a róż umieszczony na policzkach nadawać odpowiedniego wrażenia dziewczęcości.

Komentowanie jest wyłączone